وبسایت خوب خود را، به کمک تیم ما
فوق‌العاده و بهترین کنید
با کدنویسی بهینه و استاندارد و همچنین سئو به صفحه اول گوگل بیایید

دایرکت ادمین یک کنترل پنل میزبانی وب گرافیکی می باشد (DirectAdmin یکی از پلتفرم های هاستینگ است) که مبتنی بر وب بوده و مدیریت وب سایت ها بر روی هاست و سرور را بسیار آسان کرده است. با دایرکت ادمین می توانید وب سایت های خود را با سطوح Admin، Reseller یا نماینده و کاربر معمولی مدیریت کنید. بزرگ ترین مزیت این کنترل پنل دوری از تحریم ها می باشد که این کنترل پنل مبتنی بر لینوکس را به جایگزین مناسبی برای Cpanel که تحت تاثیر تحریمات قرار دارد تبدیل نموده است و شرکت های هاستیگ با نصب این کنترل پنل گرافیکی بر روی سرور هایشان اقدام به ارائه سرویس های هاست اشتراکی می کنند.

 

کنترل پنل دایرکت ادمین علاوه بر سادگی و راحتی استفاده، دارای قابلیت ضد Crash می باشد که این قابلیت منجر به افزایش پایداری در سرویس ها شده است. سرعت این کنترل پنل بسیار بالا می باشد زیرا تا حد بسیار زیادی سعی شده ساده ، زیبا و در عین حال کاربردی و حرفه ای طراحی شود.

 

DirectAdmin فقط بر روی سیستم های لینوکسی و به طور ویژه فقط ورژن های RedHat، CentOs، FreeBSD و Debian اجرا می شود. بدین معنی که با داشتن یک سرور لینوکسی برای شما طیف وسیعی از گزینه ها در کنترل پنل میزبانی فراهم خواهد بود. Direct Admin به شما اجازه ی خرید Lifetime License را می دهد که می توانید با خرید آن به صورت کامل از تمامی امکانات و قابلیت های مادام العمر دایرکت ادمین استفاده کنید.

 

دایرکت ادمین ساده ترین قیمت گذاری و نصب یکسان برای سرور مجازی و اختصاصی را دارد. برای پرداخت در محدوده های زمانی مشخص، می توانید هر یک از لایسنس های ماهانه، سه ماهه یا سالانه راانتخاب کنید. البته برای دایرکت ادمین نیز می توانید لایسنس کاملا دائمی با هزینه ی ۲۹۹ دلار خریداری کنید.

 

یکی از تفاوت های مهم دایرکت ادمین ، پشتیبانی فنی نامحدود در همه ی پکیج های آن می باشد، برخلاف Cpanel که برای هر مشکل باید پکیج پشتیبانی فنی را خریداری کنید. Direct Admin از سمت دیگر به سادگی اش افتخار می کند و این گسترش در سیاست پشتیبانی نامحدود آن می باشد. توجه داشته باشید که لایسنس نامحدود دایرکت ادمین فقط شامل پشتیبانی به مدت ۹۰ روز می باشد.

دایرکت ادمین (DirectAdmin) چیست؟

 

امکانات دایرکت ادمین برای کاربران

منوی Email:

در این منو تنظیمات اکانت های ایمیل IMAP و POP، داشتن چندین alias و آدرس به ازای هر صندوق ورودی (inbox)، لیست های ایمیل، فرستنده ها (forwarder) و پاسخگوی خودکار (autoresponders) قابل انجام است. خوب است بدانید ایمیل هایی که در دایرکت ادمین ایجاد می کنید هم توسط رابط کاربری دایرکت ادمین قابل دسترسی و استفاده هستند و هم برای مدیریت آنها می تواتید از نرم افزارهای مدیریت ایمیل مثل Outlook استفاده کنید. در دایرکت ادمین محافظت در برابر هرزنامه ها (spam) و دیگر فیلتر های محتوا نیز موجود هستند.

 

منوی FTP:

به کاربران این امکان را می دهد که اکانت های FTP و SFTP را ایجاد و مدیریت کنند. همچنین کلاینت های FTP تحت وب را هم شامل می شود.

 

منوی DNS :

کاربران می توانند تنظیمات رکورد های DNS خود را ویرایش کنند، رکورد MX سفارشی بسازند و در کل مدیریت DNS های خود را کاملا در دست داشته باشند.

 

Statistics ( آمار) :

در این قسمت کاربران می توانند، تمام آمار کلیدی سرور و هاست مثل درخواست ترافیک، سرعت اجرای کوئری، زمان پاسخ، کارآیی سرور و میزان استفاده از پهنای باند را مشاهده کنند. این ماژول آمار همچنین می تواند با Webalizer یکپارچه شود.

 

Subdomains ( ساب دومینها) :

کاربران می تواند لیست ساب دومین های خود را ببینند، ساب دومین ایجاد یا حذف کرده و همچنین آمار آنها را مشاهده کنند.

 

File Manager ( مدیریت فایلها ) :

همانند، مرورگر ویندوز و OSX Finder، وجود File Manager در دایرکت ادمین به کاربران امکان بارگذاری و مدیریت فایل ها را می دهد بدون اینکه کاربران نیازی به استفاده از اکانت FTP داشته باشند.

 

مدیریت بانک داده MySQL:

دایرکت ادمین به کاربران اجازه می دهد بانک داده MySQL ایجاد و مدیریت کنند. همانند اجرای کوئری های MySQL در این محیط یا مدیریت کاربران.

 

Site Backup (پشتیبان سایت):

با خدمات پشتیبان گیری دایرکت ادمین می توان از کل هاست شامل فایل ها و تنظیمات به طور یک جا پشتیبان تهیه کرد و در سطح جزئی تر آن ها را بازیابی کرد.

 

Error Pages ( صفحات خطا ):

دایرکت ادمین خطاهای Account-wide، صفحات خطای سفارشی تعریف شده توسط کاربر برای خطا های ۴۰x و ۵۰xرا پشتیبانی می کند.

 

Advances Tools ( ابزار های پیشرفته):

مدیریت گواهینامه های SSL ، PHPinfo ، مدیریت cron job ، مجوز های MIME type ، apache handlers ، Redirect سایت، و اشاره گر های دومین.

 

امکانات دایرکت ادمین برای نمایندگان:

• مدیریت اکانت.
• بسته های توسعه از پیش تعریف شده سفارشی.
• مشاهده کامل آمار استفاده از امکانات، قابل مرتب سازی براساس هر اکانت کاربری.
• سیستم پیام رسانی به کاربران، شامل ارسال پیام به تمام کاربران از طریق سیستم پشتیبانی تیکت.
• پوسته ها و غالب های قابل تغییر و شخصی سازی.
• مدیریت آدرس های IP و تخصیص دادن آنها.
• شخصی سازی NS ها ( نام سرور ها).

 

امکانات دایرکت ادمین برای مدیران هاست:

• ایجاد و اداره چندین مدیر و نماینده .
• سفارشی کردن بسته های نماینده برای از پیش تعریف کردن مجموعه ای از امکانات فعال و گزینه های پیکربندی.
• لیست کاربران.
• مدیریت DNS، شامل ویرایش رکورد ها برای هر رکورد DNS ذخیره شده در سیستم.
• مدیریت آدرس های IP و تخصیص دادن آنها.
• مدیریت و آمار جزئی خدمات سیستم.

دسته‌بندی‌های آموزشی
به ما اعتماد کنید!